Puro “evliliği”

Purolar, bulundukları çevredeki aromaları emerler. Sadece puro saklama kutusunun iç yüzeyinin ahşap kaplamasının aromasıyla yetinmeyip, aynı saklama kutusu içerisinde bulunan öteki puroların aromalarını da emerler. Bu aromatik renk bozulmasını en aza indirmek için, puro saklama kutularının içerisinde bölücüler kullanılır. Yine de; herhangi tat geçişini önlemek adına, puroların farklı saklama kutuları içerisinde ya da puroların asıl kutuları içinde saklanabilmesine olanak tanıyan çekmeceli puro saklama kutuları içerisinde saklanması gerekir.

Bununla birlikte; tercih ettikleri puroların tatlarının birbiriyle harmanlanması kimi meraklılarca rağbet görür ve bu nedenle, farklı marka purolar bir tek saklama kutusu içerisinde aylar boyunca bilinçli olarak saklanır. Yine de genel olarak; farklı tat sertliğine sahip puroların saklanmasından (özellikle de menşesi farklı ülkelerden olan purolar) mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Puroların selofan ambalaja sarılarak çok da estetik görünmeyen biçimde saklanması ya da farklı bir yöntem olarak puroların asıl kutuları içerisinde geniş çekmeceli puro saklama kutularına konularak saklanması da benzer biçimde oluşabilecek aromatik renk bozulmasını önleyebilir.

Adorini lüks puro saklama kutusu serisine ait yenilikçi bölme sistemi; çok sayıda türde puronun etkin bir şekilde ayrılabilmesine ve aynı zamanda, puro saklama kutusu içerisindeki saklama alanının verimli bir şekilde kullanılabilmesine olanak tanır.

”Puroların yönünü düzenli olarak değiştirmek gerekir mi?”