Cam ya da ahşap kapak

Birkaç ay içerisinde tüketilecek olan puroların saklanması için, cam ya da ahşap kapaklı puro saklama kutuları eşit derecede kullanışlılığa sahiptir. Yine de; puroların saklama kutusu içerisinde yıllar boyu olgunlaştırılması düşünülüyorsa, ahşap kapaklı puro saklama kutularının tercih edilmesi kesinlikle yerinde olacaktır. Cam kapaklı puro saklama kutuları kullanılırken, kutunun doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamasına özen gösteriniz.

Daha uzun saklama süreleri, kutuda ön sıralarda konuşlanmış olan purolarda renk kaybı yaşanmasına neden olabilir. Öte yandan; cam kapaklı puro saklama kutularının ahşap kapaklı olanlara nazaran sahip olduğu bir üstünlük de, daha az sıklıkla açılmalarının gerektiği ve kısa süreler için açılmalarıdır. Böylece, kutu içi nem daha sabit bir şekilde korunabilir. Bu özellik bilhassa; restoranlarda, gece kulüplerinde ve otellerde bulunan puro saklama kutuları için faydalıdır.

Çekmeceli puro saklama kutuları üzerinde bulunan cam kapıların, purolar esas kutuları içerisinde saklandığı sürece puro saklanması sürecine herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Çekmeceli puro saklama kutularının yerleştirildiği konumu ele alırsak, cam kapının asla doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmaması gerektiği unutulmamalıdır.

”puro saklama kutularıyla ilgili kalite kriterleri” kısmına devam et