Doğru sıvının sırrı ya da propilen glikolün sihirli etkisi

Lütfen; adorini lüks kaliteli nemlendirici gibi akrilik polimer nemlendiricilerin yalnızca saf su ile doldurulabileceği hususunu dikkate alınız. Bu nedenle; aşağıdaki açıklamalar yalnızca bilinen sünger esaslı nemlendiriciler için geçerli olacaktır.

Sünger esaslı nemlendiricilere doldurulmak üzere şu iki sıvı kullanılmalıdır:

  • Saf su (süpermarketlerde, otomobil parçası satan mağazalarda, eczanelerde vs. bulunur.)
  • Özel solüsyon (%50 oranında propilen glikol ve %50 oranında saf su içerir.)

Propilen glikol; puro saklama kutularında kullanıldığında iki oldukça faydalı özelliği bulunan renksiz ve zararsız bir sıvıdır. İlk olarak; küf ve bakteri oluşumu aktif olarak önlenir. Diğer faydalı özelliği de; propilen glikol tarafından nemlendirici yüzeyi üzerinde, %70 üzeri nemlilik seviyelerinde fazla nemi emen ve %70 altı nemlilik seviyelerinde ise içeriye nem yayan ince bir tabaka oluşturulmasıdır. Bu yolla; nemlendirici kendini ayarlar ve nemlilik seviyesini, yaklaşık %70 değerindeki optimum seviyeye otomatik olarak sabitler. Propilen glikol tarafından yüzeyde tabaka oluşturulması ve ardından optimum nemlilik seviyesine ulaşılmasına dek, başlangıçta birkaç günün geçmesi gerekebilir.

Propilen glikol aynı zamanda, 1.2 Propanediol olarak da bilinir. Ancak; kesinlikle, sıkça glikol olarak da adı geçen etilen glikol ile karıştırılmaması gerekir! Propilen glikolün saflığı, ilaç ve gıda güvenliği standartlarını karşılar.

Saf suyun normal musluk suyuna karşı üstünlüğü, nemlendiriciyi kireçlenme ve küflenmeye karşı korumasıdır. Normal musluk suyu, nemlendirici süngerinin gözeneklerini tıkayabilen mineraller içerir. Buna ilaveten; normal musluk suyunda, puro saklama kutusundaki puroların aromasını etkileyebilen ve küflenmeye yol açabilen klorin ve bakteriler mevcuttur.

”hangi sıklıkla yeniden doldurulmalı” kısmına devam et